Yüz Germe Egzersizleri

yüz germe hareketleri Kişilerde ilk ve en çok dikkat edilen bölge yüz olduğundan yüz bölgesinin gergin ve düzgün olunmasına herkes dikkat eder. Belirli bir zamandan sonra yüz bölgesinde yaşanacak deformasyonlara karşı Yüz Germe Egzersizleri çok etkilidir. Yüz egzersizinin birçok yolu olmasıyla birlikte normal yaşamda insanlar konuşurken bile egzersiz yapmış gibi olurlar. Örnekle açıklayacak olursak çok …

yüz germe hareketleri

Kişilerde ilk ve en çok dikkat edilen bölge yüz olduğundan yüz bölgesinin gergin ve düzgün olunmasına herkes dikkat eder. Belirli bir zamandan sonra yüz bölgesinde yaşanacak deformasyonlara karşı Yüz Germe Egzersizleri çok etkilidir. Yüz egzersizinin birçok yolu olmasıyla birlikte normal yaşamda insanlar konuşurken bile egzersiz yapmış gibi olurlar.

http://img36.imageshack.us/img36/6640/yuz1y.jpg

Örnekle açıklayacak olursak çok konuşan veya işinin çoğu konuşmak olan insanların yüz hatları ve mimikleriyle genelde konuşmayan bir yapıya sahip olan bir insanınkilerle farklı olduğunu bir bakışta anlayabilirsiniz.

Her gün düzenli olarak birkaç dakika yüz kaslarını çalıştırırsanız yüzünüzdeki kırışıkların ve deformasyonların azalmaya başladığını fark edersiniz. İnsanlar yaşlandıkça kaşlar ve gözler arasındaki mesafe azalır ve Yüz Germe Hareketleri bu konuda etkilidir.

Yüz Germe Egzersizleri 1

Düz ve dik pozisyonda oturarak karşıya bakın. Kaşlarınızı kaldırabileceğiniz kadar kaldırın ve yanaklarınızı içeriye çekip 5 saniye kadar bekleyin. Bu hareketi bir dakika boyunca tekrarlayın.

Yüz Germe Egzersizleri 2

Dik ve düz bir şekilde oturduktan sonra abartılı bir şekilde gülümseyin ve çenenizi 10 defa

aşağı indirip, yukarıya kaldırın.

Yüz Germe Egzersizleri 3

Orta parmaklarınızı göz kapaklarınızın kenarlarına yerleştirin.10 kez gözlerinizi sıkıca kapayıp açın.Yazi kategorisi : Sağlık Etiketler: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *