Soğan suyunun hazırlanması

soğan suyunun hazırlanışı Soğan suyu bildiğimiz gibi vücut sağlığımız için birçok faydalı etkene sahip, fakat bununla birlikte Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tarafından açıklanan bir faydası da kadınlarda vajinal akıntının azalmasına yardımcı olması gösterilebilir.. İbrahim saraçoğlu soğan suyu kürü ile ilgili bilgileri paylaşacağımız bu yazımızda anlatılan şeyler bir tedavi yöntemi olmayıp size bilgi vermek amaçlı hazırlanmıştır. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’na …

soğan suyunun hazırlanışı

Soğan suyu bildiğimiz gibi vücut sağlığımız için birçok faydalı etkene sahip, fakat bununla birlikte Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tarafından açıklanan bir faydası da kadınlarda vajinal akıntının azalmasına yardımcı olması gösterilebilir..

İbrahim saraçoğlu soğan suyu kürü ile ilgili bilgileri paylaşacağımız bu yazımızda anlatılan şeyler bir tedavi yöntemi olmayıp size bilgi vermek amaçlı hazırlanmıştır. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’na ulaşarak ya da kendi aile doktorunuza danışarak sizin için soğan suyu kürünün uygulanabilir olup olmadığını öğrenebilirisiniz.

soğan suyunun hazırlanması

soğan suyunun hazırlanması

Soğan suyunun hazırlanmasına ihtiyaç duyacağımız birkaç şey olacak. Öncelikle 1 adet beyaz soğana ihtiyacınız olacak. Burada dikkat etmeniz gereken nokta soğan suyunun hazırlanması sırasında kullanacağınız soğanın beyaz olması olacaktır, kırmızı veya mor soğan kullanmamanız gerekmektedir.

Beyaz soğanı 4 eşit parçaya böldükten sonra, biraz önce ortalama 2 dakika süre kaynatılmış olan klorsuz suyunuzun içine bu soğanlarınızı atabilirsiniz. 5 dakika boyunca su içerisinde soğanlarınızı kaynatmanız gerekecek. Hazırladığınız bu kürü öğle ve akşam yemeklerinizden önce ortalama olarak 1 bardak olarak tüketebilirsiniz.

İbrahim saraçoğlu soğan suyu kürünü ortalama olarak 15 gün uygulamanız yeterli olacaktır. Bu süreçte vajinal akıntılarınızın azaldığını ve zamanla olabildiğince çok minimize edildiğini siz de farkedebileceksiniz…

soğan kürü ne zaman yapılır

soğan kürü ne zaman uygulanmalı ya da soğan kürü ne zaman yapılır gibi sorularda kasıt genellikle adet dönemine denk gelip gelmeyeceği şeklinde olmaktadır. Adet döneminde uygulanıp uygulanmaması bir sorun teşkil etmeyecektir, fakat önerilen adet döneminin bitmesinden ortalama olarak bir hafta sonra başlamanız yönünde olacaktır.

Bununla birlikte belirteceğimiz bir nokta da bu ay kürü uyguladığınızı varsayacak olursak, bir sonraki ay yani ikinci adet görmenizden ortalama 10 gün önce bu kürü ortalama 5 gün daha uygulamanız gerektiği olacaktır.

İbrahim saraçoğlu soğan suyu kürünün faydaları nelerdir?

Belirttiğimiz soğan suyu kürü uygulandığı takdirde yumurtalıklardaki kisti temizlemektedir. Erken menepoz ve adet düzensizliği konusunda da bir şifa niteliği taşıyan ibrahim saraçoğlu soğan suyu kürü, polistik over şikayeti konusunda bayanlara yönelik mükemmel bir çözüm diyebiliriz.Yazi kategorisi : Sağlık Etiketler: , , ,

2 Responses to Soğan suyunun hazırlanması

  1. sebine says:

    salam doktor menim qizimin16 yashi var vaxtinda aybashi olmur ona sogan suyu vermek olar?

  2. sebine says:

    aybashisi gec gec olan 16 yashinda qiz ushaqlarina olar?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *