Plates kilo verdirir mi?

Son yılların gözdesi olan pilates, günümüzde yeni bir soruyu da gündeme getiriyor. Pilates kilo verdirir mi? Eğer, vücudunuzdan 4 – 5 kilo atmak ve sıkılaşmak ve vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız pilates önerilir. Ancak daha fazla kilo vermem gerekiyor diyorsanız daha çok kardio ağırlıklı aerobik gibi çalışmalar yapmanız etkili olacaktır. Fakat Pilatesin de düzenli yapıldığında kilo vermeye …

Son yılların gözdesi olan pilates, günümüzde yeni bir soruyu da gündeme getiriyor. Pilates kilo verdirir mi?

Eğer, vücudunuzdan 4 – 5 kilo atmak ve sıkılaşmak ve vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız pilates önerilir. Ancak daha fazla kilo vermem gerekiyor diyorsanız daha çok kardio ağırlıklı aerobik gibi çalışmalar yapmanız etkili olacaktır. Fakat Pilatesin de düzenli yapıldığında kilo vermeye yardımcı olduğu gözlenmiştir. Peki, pilates kilo verdirir mi? Pilates bir kilo verme programı değildir.

Plates kilo verdirir mi?

Plates kilo verdirir mi?

Fakat pilatesle birlikte cardiovasküler bir çalışma ve diyet yapılırsa kilolar daha kolay atılabilir. Pilates kasları izometrik çalıştırdığı için, kaslar uzar ve sıkılaşır. Beden ölçüsü küçülür. Ancak unutulmamalıdır ki kaslar yağlardan ağırdır.

Yağ yakmak için aerobik bir çalışma en azından 12 dakika sürmelidir. Bu süre nabzın, faydalı antrenmanın içinde olduğu zamanı kapsar, ısınma ve soğuma hareketlerinde geçen süre buna dâhil değildir. Söz konusu süreyi ve çalışma sıklığını arttırdıkça, istediğiniz hedefe daha çabuk ulaşırsınız.

Covert Bailey’e göre; bu süre vücudun yağ yakma enzimlerini üretene kadar ihtiyaç duyduğu süredir. Bu sayı değişebilir, ama asıl olan, yağın enerjiye dönüşebilmesi için, vücudunuzun kullanılmasıdır. Bu esasa göre, 5-10 dakika içinde, vücutta yanan yağ yüzdesi artarken, yanan karbonhidrat azalmaktadır.

Burada asıl olan, örneğin 30 dakikalık bir koşudan sonra vücudun daha fazla yağ yakabilmesidir.Yazi kategorisi : Sağlık Etiketler: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *