Estetik Diş Telleri

Estetik diş telleri Avrupa’da bir süredir uygulanmaktadır ve büyük ilgi görmektedir. Ülkemizde de İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan klinik aracılığı ile estetik diş teli tedavisi uygulanmaya başlamıştır. Normalde diş telleri görsel olarak kişilere itici geldiğinden, çok fazla tercih edilmemektedir. Ancak bu estetik diş telleri eski diş telleri gibi kaba ve kirli bir görüntü sergilemedikleri …

Estetik diş telleri Avrupa’da bir süredir uygulanmaktadır ve büyük ilgi görmektedir. Ülkemizde de İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan klinik aracılığı ile estetik diş teli tedavisi uygulanmaya başlamıştır.

Estetik Diş Teli Resimleri

Estetik Diş Teli Resimleri

Normalde diş telleri görsel olarak kişilere itici geldiğinden, çok fazla tercih edilmemektedir. Ancak bu estetik diş telleri eski diş telleri gibi kaba ve kirli bir görüntü sergilemedikleri için özellikle gençler ve iş dünyasındaki insanlar tarafından tercih edilmektedirler.

Estetik diş tellerinin ise normal diş tellerinden farklı olarak bazı olumsuz yanları da var. İç tarafta olan bağlantı noktaları nedeniyle kişinin “S” harflerini telaffuz etmesi ve yemek yemesi zorlaşıyor.

Estetik diş telleri resimlerine baktığınız zaman neden tercih edildiğini çok daha kolay bir şekilde anlayabileceğiniz bu diş telleri, ortalama olarak iki bin ila iki bin beş yüz liralık fiyatları ile hizmetinize sunuluyor.

Son derece ince tutulan metal tellerin dişlerdeki bağlantı noktaları için de dişinizin renk tonundaki beyazlıkta plakalar kullanılıyor. Böylelikle dışarıdan bakıldığında yalnızca ince bir tel görülüyor.Yazi kategorisi : Estetik Etiketler: , , ,

55 Responses to Estetik Diş Telleri

 1. ismail says:

  mrb bende dişlerim çarpık oldu için diş teli taktırmak
  istiyorum yaşım 27 tel takılırmı bu yaşta bilmiyorum açık konuşmak gerekirse çok rahatsız ediyor beni istanbul anadolu yakasında oturuyorum. bildiniz iyi hastasına özen gösteren iyi bir doktor tanıyormusunuz ve ne kadar a mal olur tahminen teşekkürler alakanız için teşekkürler.

 2. Nuray says:

  Merhaba arkadaslar.Ben size Azerbaycandan katiliyorum.Ya benimde dislerim felaket gundedir.Ne yapa bilirim ?Bir oneriniz varmi?Alt cene sumuyum ise bir az kabaga cikiyor.Acaba onun amaliyatida varmi?Varsa nerde ?kim?ve kac para?
  Bu konuda beni bilgilendirirseniz cox sevinirim.Hepinize tsk

 3. Ateş says:

  Arkadaşlar ben istda ödüm koparak doktora gittim. Dişlerim çok yamuk. Bende rahat gülmek istiyordum. Titreyerek girdiğim doktordan teller ile çiktim. Ön dislerden asla çekmiyorlar gerek varsa arka dislerden bir tane cekim yapiyorlar. Benden cekmediler. Daha4 gun oldu taktirali. İkinci ve uçuncu gun biraz agridi. Ama bugun hic bisey kalmadi. Fiyati 3500 tl 10 taksit. Herkeze tavsiye ederim doktorumu kari koca ikiside ortadontist. Kozyataginda.

 4. songül says:

  meraba benimde şuan dişimde tel var.. bir buçuk yılım bitti birkaç ay sonra çıkaracamyaklaşık iki yıl sürüyomuş.. yorumları okudumda baya para verenler olmuş.be sadece 600 ytl verdim.dicle ünv. de taktırdım.taktırdığımda 18 imi doldurmamıştım..doldurmuş olsam 2 milyar tutacaktı..bende tam bir buçuk yıl sırada bekledim.mutluyum taktırdığım için.size tavsiye tel taktırmış olsanız bile herşeyi yemeye devame edin.ben öyle yaptım şuan dişimde tel varmı yokmu onu bile hissetmiyorm..

 5. imnur says:

  arkadaşlar bende en çok diş teli takarken canım acırmı diye korkuyorum başka bir şüphem yok üst çenem alt çenemden büyük ve bayağı bi önde lütfen taktıran arkadaşlar acıyormu cevabı yazarmısınız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *