Dövme çeşitleri ve anlamları

Birçok gencin hevesle yaptırmış olduğu tattoo şeklinde de isim verilen dövmeleri geçici ve kalıcı dövme olmak üzere 2’ye ayırmak mümkündür. Geçici dövmenin kalıcı dövmeye göre avantajlı ve dezavantajlı noktaları bulunmaktadır. Geçici Dövme zamanla silineceğinden dövme yaptıran kişinin sildirmek için uğraşmasına gerek yoktur. Bu durum belli bir süre sonra dövmeden sıkılacak yada dövme modelinden sıkılacak kişi …

Birçok gencin hevesle yaptırmış olduğu tattoo şeklinde de isim verilen dövmeleri geçici ve kalıcı dövme olmak üzere 2’ye ayırmak mümkündür.

Geçici dövmenin kalıcı dövmeye göre avantajlı ve dezavantajlı noktaları bulunmaktadır. Geçici Dövme zamanla silineceğinden dövme yaptıran kişinin sildirmek için uğraşmasına gerek yoktur.

Bu durum belli bir süre sonra dövmeden sıkılacak yada dövme modelinden sıkılacak kişi için avantajlı bir durumdur. Aynı durum ise dövmesinin geçmesini istemeyen kişiler için dezavantaj oluşturmaktadır.

the image

Dövme yaptıracak kişinin, özellikle de kalıcı dövme yaptıracak kişinin, çok iyi düşünmesi gerekmektedir. Gençlik hevesiyle yaptırılan kalıcı dövme belli bir süre sonra kişiye sıkıntı verebilir.

Piyasada oldukça fazla dövme modelleri mevcuttur. Hayvan figürlerinden tutun, bir harf, sevgili yada sevdiği sanatçının isimlerini yazdıran tattoo hayranları; diledikleri figür ve şekilleri bulabilirler.

Dövme yaptırmış ve dövmesinden sıkılmış kişiler; şayet kalıcı dövme yaptırmışsalar, yeni bir dövme modeli beğenerek eski dövmeleri üzerinden yaptırabilmektedirler. dövme resimleri

Bu sebeple kalıcı dövme yaptırmayı düşünen kişiler için ilk yaptıracakları dövmenin silik dövme olmasını önerebiliriz. Böylece dövmenizden sıkıldığınız zaman, bir tattoo ustası yardımıyla, dövme modelleri içerisinden yeni bir tane seçip eski dövmenizi kapatabilirsiniz.

Sıradışı Dövme ModelleriYazi kategorisi : Güzellik

12 Responses to Dövme çeşitleri ve anlamları

  1. birgül says:

    benim de sağ yüzük parmağımda taç dövmesi vardı, lazerle sildirmek için izmir de bi güzellik salonuna baş vurdum 1.5 cm çapındaki dövmemi 100 lira karşılığında sildirmek için seanslara başladık. dün 2. seansa gittim. şimdilik gölgeleri sıfırlandı yoğun yerlerde ve yaklaşık yüzde 30 oranında azaldı.

  2. Necip says:

    Arkadaşlar bu dövme işini araştırıp yapmak isteyen warsa ksinlikle yaptırmasın bak kimseye tavsiye etmiyorum yok 3 yıl araştırmış yok beş yıl çıkmıyor kardeşim yaptırma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *